Miloš Pernica

Miloš Pernica začínal na kytaru na Lidové škole umění v Blansku u Františka Hlaváčka. Absolvoval brněnskou konzervatoř u Pavla Janíčka, pod jehož vedením byl úspěšný ve dvou ročnících Mezinárodní kytarové soutěže v Kutné Hoře. V roce 1984 získal ve druhé kategorii 3. cenu a Zvláštní ocenění poroty za interpretaci skladby autora 20. století (M. Castelnuovo Tedesco – Tarantella). V roce 1986 1. cenu ve druhé kategorii.

Od roku 1990 působil krátce ve skupině Surf. Po té zakládá taneční kapelu, ze které vznikla skupina Prorock, kde působil jako kapelník do roku 2007. S Prorockem odehrál na 1000 různých akcí.

V roce 2003 zakládá kytarové kvarteto PF Guitar Quartet, se kterým koncertuje dodnes. Na podzim roku 2009 PF Guitar Quartet vydává své první DVD a CD s názvem Prolog s díly současných českých autorů / Tesař, Mazourová, Rak, Fleischlinger /, se kterými jejich díla konzultuje, studuje a dokonce v jejich přítomnosti natáčí ve studiu a vydavatelství Surf s.r.o.

V letech 2004–2009 se průběžně zdokonaluje ve hře na klasickou kytaru u vynikajícího českého pedagoga Stanislava Juřici v Pardubicích.

Jako sólista se v roce 2006 úspěšně zúčastnil soutěže učitelů v rámci III. Mezinárodního festivalu Gitaromania v Karpacszi v Polsku, kde byl o dva roky později pozván do poroty této soutěže a s PF Guitar Quartetem odehrál zahajovací koncert festivalu.

V únoru 2010 zahájil sólovou koncertní činnost na klasickou kytaru, vydává CD Po proudu a připravuje natáčení sólového DVD a CD, stává se členem studiové kapely Surf.

Spolupracuje s předními českými kytaristy a hudebními skladateli a pedagogy, kteří získávají nemalá uznání i v zahraničí - Štěpánem Rakem, Vladislavem Bláhou, Milanem Tesařem, Stanislavem Juřicou, Sylvií Bodorovou a Jarmilou Mazourovou.

Vyučuje hru na kytaru na Základní umělecké škole v Blansku, Zámek 3, kde vychoval mnoho žáků, kteří se věnují aktivně hudbě buď amatérsky, nebo profesionálně.

Hraje na španělský nástroj od Antonia Marina Montera z Granady.

e-mail:
mobil: 606 443 029

Miloš Pernica
Zpět na homepage