Karel Fleischlinger

Karel Fleischlinger studoval hru na kytaru na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Stanislava Juřici a na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru u Prof. Rolanda Zimmera. Dále se zdokonaloval aktivní účastí na interpretačních kurzech a v mistrovských třídách Costase Cotsiolise a Huberta Käppela.

V roce 1986 (jako posluchač pardubické konzervatoře) získal 1. cenu a titul laureáta Mezinárodní kytarové soutěže v Kutné Hoře ve III. kategorii do 35 let a zvláštní cenu za interpretaci skladby J. S. Bacha. Dále vyhrál 1. cenu v Interpretační soutěži soudobé české hudby (soutěž Svazu českých skladatelů a koncertních umělců).

Kromě mnoha koncertů doma i v zahraničí (SRN, Dánsko, Švédsko, Francie, Rakousko, Belgie, Holandsko) vytvořil řadu rozhlasových nahrávek. Jako sólista má za sebou i koncerty s orchestrem (SRN). Od roku 1991 se věnuje komorní hře v souboru Lenz Trio, od roku 2004 v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet a od roku 2007 v kytarovém duu Romantic Guitar Duo s Janem Tuláčkem, které se zaměřuje na interpretaci romantické hudby na dobové nástroje.

V roce 1999 natočil ve studiu Principium v Praze svoje první sólové CD (Karel Fleischlinger plays classical guitar), v roce 2001 CD se souborem Lenz Trio (Duos & Trios for flute, violoncello and guitar). Roku 2009 dokončil se souborem PF Guitar Quartet CD/DVD původní soudobé české tvorby pro kytarový kvartet, kde se prezentuje i jako skladatel. Nyní připravuje natáčení svého druhého sólového CD s hudbou z 19. století.

Karel Fleischlinger hraje na mistrovský nástroj českého kytaráře Petra Matouška.

e-mail:
mobil: 608 600 200

Karel Fleischlinger
Zpět na homepage