František Nečas

František Nečas studoval hru na kytaru nejdříve u Igora Krejčího a poté na brněnské konzervatoři u Prof. Marie Hovorkové.

Pro jeho vývoj měla zásadní vliv účast na pořádání několika ročníků Mezinárodního kytarového festivalu Mikulov a možnost setkávání se s významnými osobnostmi kytarového světa.

V době studia na konzervatoři se zabýval především komorní hrou a interpretací tvorby soudobých autorů. Společně s Petrou Pochopovou tvořil kytarové duo PF 2001, působil v souborech Sua Sponte, který interpretoval renesanční hudbu na dobové nástroje a Czaldy-waldy, který produkoval písňové a instrumentální programy pro divadla Hadivado a Husa na Provázku. Účinkoval v pěveckém sboru Musica da Camera Brno. Se všemi těmito soubory nahrál profilová cd. Pořádal festival Zastavení v kostele Svatého Mikuláše ve Starém Svojanově.

Po své téměř sedmileté hudební odmlce se vrací ke kytaře jako člen kapely Panenka vyzutá na jejím albu Okamžiknutí a od roku 2010 se stává členem kytarového kvarteta PF GUITAR QUARTET.

Jeho láska ke kytaře došla naplnění i v podobě internetového hudebního portálu Česká kytara, který si pod jeho dohledem klade za cíl nabízet kompletní kytarový servis všem kytaristům i přátelům kytary.

e-mail:
mobil: 605 289 064

František Nečas
Zpět na homepage